Koloběžky318 produktů

Koloběžky se v posledních letech těší veliké oblibě u dětí i dospělých. Velice oblíbené jsou elektrické koloběžky, které jsou ideálním dopravním prostředkem pro cestu do školy, práce nebo na výlety o víkendech. Svou popularitu získali i freestyle koloběžky, se kterými lze předvádět nespočet dechberoucích triků. Dalším obrovským benefitem koloběžek je jejich skladnost, jelikož většinu z nich lze složit a přenášet jednoduše v ruce. Nezapomeňme ani na jejich šetrnost k životnímu prostředí, na které je kladen čím dál větší důraz.

Co je pro výběr koloběžky důležité?

Zaměřte se zejména na 3 hlavní kritéria, pro koho je koloběžka určena, jaké bude její využití a jaký preferujete pohon.

1. Zohledněte věk a hmotnost jezdce.
2. K čemu má koloběžka sloužit a v jakých terénních podmínkách bude využívána.
3. Zdali preferujete odrážecí nebo elektrické koloběžky.

Koloběžky podle typu určení

V naší nabídce najdete koloběžky vhodné pro různé věkové kategorie.

Koloběžky pro děti - jsou lehké, snadno se ovládají, podporují zdravý životní styl a rozvíjejí koordinaci i rovnováhu.
Koloběžky pro dospělé - u těchto koloběžek se zaměříte především na jejich nosnost a pro jaké činnosti je chcete využívat.

Koloběžky podle typu využití

Chcete na koloběžce vyjet do města, vyrazit na cyklostezku užít si sportovní vyjížďku nebo zajet do skateparku a vyzkoušet nové triky? U nás najdete koloběžky pro každé využití.

Městské koloběžky - uzpůsobeny pro jízdu ve městě, mají zpravidla užší řídítka a menší kola.
Sportovní a terénní koloběžky - koloběžky určené pro sportovní jízdu, jsou lehké a s velkými koly, díky čemuž se rychle pohybují a dokáží dobře tlumit nerovnosti na nezpevněných cestách.
Freestyle koloběžky - určené k provádění triků a skokům, z tohoto důvodu mají pevnou konstrukci a kolečka s dobrým tlumením nárazu.

Koloběžky podle typu pohonu

Existují dvě kategorie, klasické odrážecí koloběžky a elektrické koloběžky, které v posledních letech zažívají obrovský boom a výrobci se předhánějí v jejich výkonu a možnostech dojezdu.

Odrážecí koloběžky - stvořeny pro každého, kdo si užívá radost z pohybu, jsou tak vhodné pro sportovní aktivity a zábavu, protože jak rychle pojedete závisí jen na intenzitě vašeho odrazu.
Elektrické koloběžky - stvořeny pro rychlý přesun z místa na místo bez námahy. Poháněny jsou elektrickým motorem, ale můžete se na nich i odrážet. Liší se rychlostí, jaké jsou schopny dosáhnout a dojezdem v kilometrech na jedno nabití.

Z jakých materiálů jsou koloběžky vyráběny?

Aby byla vaše jízda bezpečná, je třeba zaměřit se i na materiál, ze kterého je rám koloběžky vyroben, jak funguje skládací mechanismus v případě skládacích koloběžek, jak funguje brzdový systém a v neposlední řadě, z jakého materiálu jsou vyrobena kolečka.

Rám koloběžky

U rámu budete řešit především dvě kritéria, kterými jsou hmotnost a odolnost.

Hliníkový rám - benefit hliníku je v jeho lehkosti, není ovšem tak pevný jako ostatní materiály.
Ocelový rám - zde je to přesně naopak oproti hliníkovému rámu, jeho přednost je v pevnosti a odolnosti, vykoupeno je to ale vyšší hmotností.
Karbonový rám - spojuje benefity z obou předchozích, je lehčí než rám hliníkový a zároveň pevnější než ocelový, jedinou nevýhodou je vyšší cena.

Typy koleček

Co se týká koleček, můžete se setkat s nafukovacími, z polyuretanu nebo z PVC. Měřena je u nich jejich tvrdost, která se pohybuje na stupnici od 0 do 100 A a určuje se prostřednictvím durometru.

Kolečka z polyuretanu (PU) - měkký a odolný materiál poskytující dobré tlumení nárazů a nerovností.
Kolečka z PVC - jedná se o tvrdší materiál než PU, z toho důvodu poskytuje menší tlumení nárazů.
Nafukovací kolečka - poskytují nejlepší tlumení nárazů a jsou tak nejpohodlnější. Využívají se zejména u sportovních koloběžek.

Brzdový systém

K bezpečnému zastavení koloběžky slouží její brzdy, které lze rozdělit do tří kategorií:

Nášlapné brzdy - brzda je umístěna nad zadním kolečkem a při jejím sešlápnutí dojde třením k zastavení. Vyskytuje se zejména u levnějších koloběžek.
Čelisťové brzdy - stejný princip jako u klasických jízdních kol, brzdový špalek je přitlačen na ráfek kola, kdy třením dojde k zastavení. Brždění je efektivnější, jejich cena je však vyšší.
Kotoučové brzdy - Nejefektivnější systém brždění, místo brzdových špalků využívají kotouče. Jsou náchylné na poškození a ze všech tří variant nejdražší.

Nejprodávanější produkty
Vyfiltorvaných 318 produktů
Léto Voda Zahrada
Doprava
Zdarma
-45 %
6+

Globber Freestyle Koloběžka STUNT SCOOTER GS 360 Black - blue

Kaskadérská koloběžka pro extrémní ježdění od renomované firmy Globber, která se zabývá zejména koloběžkami. Vyrobeno z kvalitních materiálů splní očekávání začátečníků a středně pokročilých uživatelů. Poutavý design dostupný v různých barvách dokonale ladí s efektivitou jízdy na GS 360 Lehká, odolná a obratná a stylová to jsou hlavní rysy této koloběžky. Zažijte své první jízdy, skoky a triky s koloběžkou Globber GS 360 Stunt, která má všechny podstatné funkce, které mladí sportovci potřebují k naučení se základů tohoto mladého sportu. Silná řídítka ve tvaru písmene T jsou doplněna 83° dolní trubicí a karbonovou zadní brzdou FLEXI, která je pevná a má dlouhou životnost. Robustní přední vidlice je vyztužena ocelí se závitem a namontována na vyztuženou náhlavní soupravu, aby se zajistilo, že všechny komponenty dokážou odolat síle, která na koloběžku působí, když se učí nové skvělé triky. Vysoce kvalitní kolečka o velikosti 100 mm as tvrdostí 88A PU mají hliníkové jádro a jsou namontována na chromových ložiskách 680ZZ ABEC 7, která zvyšují pevnost a prodlužují životnost kol. Koloběžka Stunt GS 360 je výborná první volba pro seznámení se s tímto sportem a učení se prvních triků které Vám zůstanou v paměti po celý život. Specifikace: PU kolečka o průměru 100 mm, tvrdost 88A Ložiska ABEC 7 CHROME Šestipaprskové ráfky s hliníkovým jádrem Jednokanálová hliníková deska T5 Odolný ocelový volant Odolná ocelová vidlice se závitovou hlavou Dvojitá eloxovaná hliníková svorka TPR rukojeti Robustní ocelová brzda FLEX Maximální nosnost: 100 kg Rozměry: 77.5 x 65.5 x 47 cm Hmotnost: 3.76 kg Barva: Modrá

Hrát si a nakupovat u nás se vyplatí