Společenské a deskové hry1987 produktů

Společenské a deskové hry mají své místo v každé domácnosti i v dnešním digitálním světě a jsou nejen výbornou volbou pro odreagování celé rodiny, ale zejména u dětí jsou zábavným nástrojem pro rozvoj vědomostí, kreativity a komunikace.

Výhody společenský a deskových her

Zábava a sociální interakce - společenské hry přinášejí plno radostných okamžiků dětem i dospělým a jsou skvělou volbou pro odreagování, uvolnění stresu a zlepšení nálady. Deskové hry nám navíc pomáhají oprostit se od digitálních technologií a přináší nezapomenutelné zážitky s blízkými i přáteli.
Rozvoj komunikace a spolupráce - společenské hry nás nutí navzájem komunikovat a spolupracovat.
Rozvoj kreativity a logického myšlení - deskové a společenské hry vyžadují strategické myšlení, plánování, schopnost rozhodnout se, řešit problémy a mohou mít pozitivní vliv na rozvoj kreativity a kognitivních funkcí.
Edukace a rozvoj dovedností - existuje nespočet společenských her, které se zaměřují například na historii, vědu či geografii a jsou tak jedinečným nástrojem pro rozvoj dovedností jako je matematika, jazyky, logika či trénování paměti.

Druhy společenských her

Nabídka společenský a deskových her je opravdu široká, tu svou si najde opravdu každý. Záleží jen na preferencích každého hráče.

Klasické společenské hry

Hry, které jsou tu s námi od malička a předávají se z generace na generaci. Patří sem například Prší, Člověče nezlob se, Žolíky nebo u dospělých oblíbený Poker. Dnes už máme na výběr mnohem propracovanější a rozmanité nejen karetní hry, při kterých je potřeba zapojit mnohem více dovedností.

Dětské společenské hry

Zpravidla pro děti od 3 let, jsou jednoduché na pochopení, netrvají dlouho a mají zajímavé motivy, aby udržely dětskou pozornost.

Rodinné společenské hry

Společenské a deskové hry určené pro hráče všech věkových kategorií, kladou důraz na jednoduchost pravidel, která jsou uzpůsobena tak, aby se bavil každý člen rodiny.

Hry na párty

Společenské hry určené pro větší počet hráčů, zakládají si na soutěžení, vtipných úkolech a jsou plné interakce s nutností spolupracovat s ostatními hráči.

Strategické společenské hry

Tyto hry kladou důraz na taktiku, plánování tahů dopředu, schopnost předvídat tahy soupeře a strategické rozhodování. Jsou tak pro hráče skvělou výzvou a zároveň napínavé, díky jejich soupeření.

Sběratelské společenské hry

U těchto společenských a deskových her nejde ani tak o hraní, ale o sbírání speciálních karet či figurek. Tato kategorie se zejména v posledních letech těší velké oblibě, zejména díky hrám Pokémon: TCG nebo Magic: The Gathering.

Hlavolamy

Ano, i hlavolamy se řadí do kategorie společenských a deskových her. Ocení je zejména hráči, kteří zrovna nemají svého soupeře a chtějí si procvičit své dovednosti. Patří sem například Rubikova kostka nebo Ježek v kleci. Hlavolamy jsou zpravidla dělené dle své obtížnosti.

Jak vybrat společenskou nebo deskovou hru?

Aby hra splnila očekávání, je třeba zaměřit se na základní kritéria, mezi které patří zejména, pro koho je společenská či desková hra určena, kolik hráčů si ji může zahrát, o jaký typ hry se jedná a jaká je přibližná doba hraní.

Věk hráčů - každá hra je určena pro konkrétní věkovou kategorii, existují hry pro děti od 3 let a hry, které jsou díky své náročnosti a komplexnosti určeny pouze pro dospělé. Pečlivě si tedy zkontrolujte doporučený minimální věk hráčů, který je uveden na obalu.
Počet hráčů - Každá hra má jasně definovaný minimální a maximální počet hráčů, při výběru si tedy dejte pozor na to, pro jak velkou skupinu hru pořizujete, aby se mohl zapojit opravdu každý.
Herní doba - také velice důležité kritérium. Některé hry vám totiž zaberou i hodiny a naopak jiné, zejména ty pro děti, jsou krátké, aby udržely jejich pozornost.
Téma hry - vybírejte takové, aby bavilo hráče, pro které je určené. V dnešní době není nouze o výběr širokých témat, od historických společenských her až po vědomostní deskové hry známe z televizních obrazovek.

Nejprodávanější produkty
Vyfiltorvaných 1 987 produktů

Hrát si a nakupovat u nás se vyplatí